Εν μέσω αποθέωσης η άνοδος στην Α1 κατηγορία για «Aries Τρίκαλα B.C.» | trikalanews.gr

Εν μέσω αποθέωσης η άνοδος στην Α1 κατηγορία για «Aries Τρίκαλα B.C.»

Με στόχο να βάλει την …σφραγίδα για την εκ νέου άνοδο στα «σαλόνια» του Ελληνικού μπάσκετ, η ομάδα «AriesΤρίκαλα Β.C», υποδέχθηκαν σε μια πανηγυρική ατμόσφαιρα που δημιούργησαν οι φίλαθλοι την ομάδα του Παγκρατίου.

Το γιορτινό κλίμα που κατέγραψε το trikalanews.gr , είχε και απονομές για όσους συντέλεσαν στην φετινή πορεία της ομάδας, επισκίασε η είδηση του αιφνίδιου θανάτου του πρώην φροντιστή της ομάδας του 51χρονου Γρηγόρη Μπαμπούρη, στην μνήμη του οποίου, τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή πριν την έναρξη του αγώνα.

Η ομάδα των Τρικάλων ξεκίνησε με …γκάζι και γρήγορα το ταμπλό «έγραψε» το 8-0 με 2 τρίποντα μέσα σε …πανζουρλισμό.

Η ομάδα των Τρικάλων πήρε στην 1η περίοδο ένα +8 με το σκορ στο 24-16.

Το …γκάζι από τους παίχτες της Τρικαλινής ομάδας, πατήθηκε περισσότερο στην 2η περίοδο με το 40-21 στα μισά αυτής να σκορπίζει φρενίτιδα ενθουσιασμού στις κατάμεστες από φιλάθλους κερκίδες του γηπέδου, ενώ οι δύο ομάδες πήγαν για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με μια διαφορά 19 πόντων και το σκορ στο 54-35...

Στο δεύτερο ημίχρονο, η εξέδρα απλώς ανυπομονούσε να τελειώσει το παιχνίδι για να …μπουκάρει στο παρκέ για τα πανηγύρια της ανόδου της ομάδας στην Α1 κατηγορία.

Οι τεχνικοί των δύο ομάδων έδωσαν την ευκαιρία σε νέα παιδιά να πάρουν χρόνο συμμετοχής και η λήξη της 3ης περιόδου, βρήκε την διαφορά του σκορ στους 15 πόντους και το σκορ στο 71-56.

Το τελικό 100-85 βρήκε τους παίχτες της Τρικαλινής ομάδας να αποθεώνονται από την εξέδρα…

Την ομάδα των Τρικάλων ακολουθεί στην Α1 η ομάδα της Κηφισιάς που μετά από 3 παρατάσεις νίκησε τον Φιλαθλητικό.