Μετάλλια και διακρίσεις στο Τραμπολίνο για τον «ΑΧΙΛΛΕΥΣ» Τρικάλων

Νέα συλλογή από μετάλλια για τον «ΑΧΙΛΛΕΥΣ» Τρικάλων στους τελικούς αγώνες Τραμπολίνου στον Πολύγυρο Χαλκιδικής.

Η αποστολή, επέστρεψε στα Τρίκαλα, με 5μετάλλια (χρυσό, 2 ασημένια και 2 χάλκινα).

Στην κατηγορία των Παγκορασίδων Β’ η Στεφανία Αντωνίου κατέκτησε την 1η θέση στο «διπλό μίνι τραμπ» και η Φωτεινή Βουγιούκα κατέκτησε την 7η θέση.

Στην κατηγορία των Παγκορασίδων Α’ οι αθλήτριες Έλενα Λυμπέρη, Κωνσταντίνα Μαργαρίτη, Μαρία Τζιμούρτου, Βένια Τζιώλη και Μαρία Τζόκα κατέκτησαν την 2η  ομαδική θέση στο «διπλό μίνι τραμπ» και την 3η ομαδική θέση στο Τραμπολίνο.

Η αθλήτρια Μαρία Τζιμούρτου στην κατηγορία της κατέκτησε την 2η ατομική θέση στο «διπλό μίνι τραμπ».

Στους Παμπαίδες ο Νικόλαος Φουτσιτζής κατέκτησε 2 χάλκινα μετάλλια στα αγωνίσματα του Τραμπολίνου και του «διπλού μίνι τραμπ».

Ο προπονητής τους Βασίλης Μέλλος και η βοηθός του Ραλλού Κυριαζοπούλου δήλωσαν πολύ ικανοποιημένοι με τις επιδόσεις όλων των αθλητών και αθλητριών.

Author: trikalanews