Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Πρόσθεσε ακόμη μια νίκη στο ενεργητικό του

Επικράτηση του «Αστέρα» Τρικάλων επί του Πανσερραϊκού.

Χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία ο «Αστέρας» Τρικάλων στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του Βόρειου Ομίλου, νίκησε εκτός έδρας τον Πανσερραϊκό με 62-43.

Ήταν η 8η  νίκη στο φετινό πρωτάθλημα για τους παίκτες του Γ. Χατζή, αυτή την φορά απέναντι στον ουραγό του Ομίλου.

Οι παίχτες του «Αστέρα» πήραν από το πρώτο κιόλας 10λεπτο σημαντική διαφορά στο σκορ και στη συνέχεια έγινε ένα ανοιχτό παιχνίδι,  χωρίς πίεση στις άμυνες, με πολλές επιθέσεις και από τις δύο ομάδες, που χειροκροτήθηκαν από τους λιγοστούς αλλά και εκδηλωτικούς Σερραίους φιλάθλους, που παρακολούθησαν τον αγώνα.

Με  αυτόν τον αγώνα ο «Αστέρας», ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της για την κανονική περίοδο, αφού στην τελευταία αγωνιστική το επόμενο Σαββατοκύριακο  έχει ρεπό, και θα περιμένει να δει ποια θα είναι η αντίπαλός της από το Νότιο Ομιλο για το μπαράζ εισόδου στο final-4 του φετινού πρωταθλήματος.

Η εξέλιξη του σκορ ανά 10λεπτο :   4-20, 23-38, 35-50 και 43-62.

ΑΣΤΕΡΑΣ (Γ. Χατζής) :  Χατζής 20,   Φιλίππου 24, Ορέστης 2, Βλαχάβας 16, Παζαϊτης και  Μανώλης