Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

​Έχασαν οι Νέοι ΑΟΤ στα Χανιά

Την τρίτη κατά σειρά ήττα γνώρισε η ομάδα Νέων του Α Ο Τρίκαλα στα Χανιά από τον ΑΟΧ Κισσαμικό με σκορ 1-0. Για τους γηπεδούχους αντίθετα ήταν και η πρώτη νίκη και το πρώτο γκολ στο πρωτάθλημα. Ο αγώνας διεξήχθη σε ένα γήπεδο με πλαστικό τάπητα. Ταλαιπωρία μεγάλη για αυτά τα παιδιά τα οποία τα έβαλαν να παίξουν σε όμιλο με ομάδες της Κρήτης και δεν αντέδρασε κανένας από την ομάδα των Τρικάλων. Σήμερα μάλιστα αρκετά απ΄αυτά έχασαν και ώρες μαθημάτων και έχουν από χθες Πέμπτη που ταξιδεύουν με τα καράβια…

Tο παιχνίδι γενικότερα δεν είχε να επιδείξει πολλά πράγματα με τις φάσεις να είναι λιγοστές μπροστά από τις δύο εστίες. Τα πάντα κρίθηκαν έτσι στο 59ο λεπτό, σημείο το οποίο η χανιώτικη ομάδα σημείωσε το νικητήριο τέρμα.

Ο Λουβιτάκης έκανε μία ενέργεια από την αριστερή πλευρά και σέντραρε για τον Τραχίλη που… επιστρατεύτηκε σε ρόλο σέντερ φορ σ' αυτό το ματς αν και τερματοφύλακας. Aυτός σημάδεψε με κεφαλιά σωστά από πολύ κοντά και έκανε το 1-0.

Στα τελευταία λεπτά οι δύο ομάδες πάτησαν περιοχή για να βρουν το γκολ, με τον ΑΟΧ/Κισσαμικό να απειλεί με τον Μπερντίο και τα Τρίκαλα με τον Κερασιώτη, χωρίς ωστόσο να αλλάξει το αποτέλεσμα.

AOX-Kισσαμικός (Νίκος Καντεράκης): Αθανασίου, Γρηγορόπουλος, Καμμένης, Νικολακάκης, Καραβοκύρη, Σκουλάς, Τζεμολάρι (90′ Λενταράκης), Μπερντίος, Κουκούλης, Λουβιτάκης, Τραχίλης

Τρίκαλα (Χρήστος Παντιώρας – Μανώλης Κοτσίρας): Μπουρούσης, Πούλιος, Κακούσιος (53′ Ντάσκας), Δρόσος, Σκαρλέας, Γκοβίνης, Μπαρτζιώκας (63′ Κερασιώτης), Αλεξανδρής (79′ Τζιρογιάννης), Νικλητσιώτης, Κοντογεώργος, Βλάχος