Κουρασμένος ο ΑΟ Τρίκαλα παραχώρησε ισοπαλία στην Αναγέννηση Επανομής | trikalanews.gr

Κουρασμένος ο ΑΟ Τρίκαλα παραχώρησε ισοπαλία στην Αναγέννηση Επανομής

Κουρασμένος και άτολμος ειδικά στο Α` μέρος, ο ΑΟ Τρίκαλα, δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη στο Δημοτικό Στάδιο, παραχωρώντας ισοπαλία (0-0) με την Αναγέννηση Επανομής. Το παιχνίδι σε γενικές γραμμές δεν ήταν καλό, και οι φάσεις ήταν ελάχιστες ενώ οι δυο αντίπαλοι ήταν χωρίς δυνάμεις.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο προπονητής του ΑΟ Τρίκαλα Γιώργος Βαζάκας έκανε την ομάδα πιο επιθετική , με τις αλλαγές που πραγματοποίησε, αλλά η ομάδα δεν κατάφερε να πάρει τους πολύτιμους 3 βαθμούς της νίκης

Στο Στάδιο βρέθηκαν πάνω από 2500 φίλαθλοι.

Στην έναρξη του παιχνιδιού τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του αδικοχαμένου ποδοσφαιριστής της ΑΕΛ, Ντε Νίγκρις.

Το φιλμ του αγώνα
14` Εκτέλεση φάουλ του Σαββίδη, η μπάλα κόντραρε στο τείχος και πέρασε δίπλα απο το δοκάρι του Κόσογλου.
36` Σέντρα του Προβατίδη απο αριστερά, ο Μίγκας στο 2ο δοκάρι έπιασε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
48` Από εκτέλεση φάουλ του Προβατίδη, ο Λιοσάτος έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε πανω απο τα δοκάρια.
65` Κόρνερ Φουρτούνη, κεφαλιά Ένοκ αλλά ο Κόσογλου απόκρουσε
71` Εξαιρετικό γύρισμα του Καλόγηρου στο ύψος της μικρής περιοχής αλλά ο Τελκίνσκι δε μπόρεσε να πιάσει το σουτ.

Τρίκαλα: Τόλιος, Προβατίδης, Καρράς, Θεοδοσιάδης, Γιώτας, Τροΐρης, Τελκίνσκι, Ενόκ, Μίγκας (64` Φουρτούνης), Σαββίδης(74` Διαμάντης), Λιοσάτος (57` Καλόγηρος).
Επανομή: Κόσογλου, Κύρκος (55` Θεοδωρίδης), Χουνοζίδης, Αποστολίδης, Βαγγελι (77` Παπατζίκος), Δαμιανίδης, Μπακάλης, Καπτίεφ (62` Κράβαρης), Δερμιτζόγλου, Αρχοντίδης.