​Νέα ήτα του Α.Ο.Τ. από τον Απόλλωνα Πόντου

Την τρίτη σερί ήττα σε μια εβδομάδα (προηγήθηκαν αυτές με τον Δόξα Δράμας και τον Αστέρα Τρίπολης στο κύπελλο) έκαναν τα Τρίκαλα στην Καλαμαριά χάνοντας και από τον Απόλλωνα Πόντου με 1-0.

Πολύ κακή εμφάνιση ξανά για την ομάδα των Τρικάλων προβληματίζει τους πάντες αυτό που δείχνει στα παιχνίδια της και δεν αποκλείεται πλέον να έχουμε εξελίξεις.

Μετριότατη εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο για την ομάδα των Τρικάλων τα οποία δεν απείλησαν την ομάδα της Καλαμαριάς και η εικόνα της ομάδας προβλημάτισε σε μεγάλο βαθμό. Ο Απόλλων Πόντου παρά το μικρό ρόστερ και με τους ίδιους παίκτες να αγωνίζονται συνεχώς, ήταν πιο ουσιαστικός και κατάφερε και να προηγηθεί στο σκορ.

Στο 10΄ φάση για τους γηπεδούχους με τον Σουντουρά , αλλά έχασε το κοντρόλ και πρόλαβε και έκοψε ο Γκότοβος.
Στο 16΄ τα Τρίκαλα ζήτησαν πέναλτι καθώς η μπάλα βρήκε το χέρι του Σαμαρά και ο διαιτητής έδωσε κόρνερ.
Στο 21΄ το 1-0. Ο Αμαραντίδης σέντραρε και ο Γεωργιάδης με σουτ στην κίνηση άνοιξε το σκορ.
Στο 30΄ ο Ράντο μόνος δεν σούταρε και προτίμησε να δώσει την μπάλα πάσα οπότε η φάση χάθηκε.
Στο 41΄ ευκαιρία η Καλαμαριά με τον Τσουμάνη και τον Ταϊρη να μπλοκάρει την μπάλα.
Στο 43΄ και άλλη ευκαιρία οι γηπεδούχοι με τον Καλογέρη που σούταρε και ο Ταϊρης σωτήρια έδιωξε την μπάλα.

Με αλλαγή ξεκίνησαν τα Τρίκαλα στην επανάληψη, αφού ο Μαντιανί πήρε την θέση του Μακρίδη.Με τον ΑΟΤ να έχει πρωτοβουλία αλλά φλύαρη χωρίς να απειλούν στα πρώτα λεπτά.Λίγο αργότερα ο Ντόστανιτς έβαλε και τον Καπό μπας και απειλήσουν επιθετικά περισσότερο τα Τρίκαλα. Αλλά δεν υπήρξε και πάλι καμία ουσία για την ομάδα των Τρικάλων.

Στο 60΄ μια προσπάθεια από κόρνερ για τα Τρίκαλα με τον Ράντι, ο Γκότοβος στην περιοχή η μπάλα πέρασε άουτ.
Στο 64΄ ο Ράντι απ΄ευθείας το φάουλ η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του τερματοφύλακα Θεοδωρόπουλου.
Στο 66΄ ξεχασμένος στην άμυνα των Τρικάλων ο Καλογέρης έκανε κεφαλιά, ο Ταϊρης μάζεωε την μπάλα.
Στο 67΄ καλή στιγμή για τα Τρίκαλα. Ο Ράντι έδωσε στον Ρούνεϊ αυτός με σουτ καλό παραλίγο να σκοράρει, αλλά η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ.
Στο 70΄ ευκαιρία ο Απόλλων Πόντου με τον Σουντουρά, το σουτ η μπάλα έξω.
Στο 72΄ σουτ ο Τσουμάνης η μπάλα άουτ από την Τρικαλινή εστία.
Στο 83΄ σουτ ο Συμελίδης η μπάλα κόντραρε στον Σουντουρά.
Στο 84΄ επικίνδυνο σουτ του Δαλιανόπουλου η μπάλα ελάχιστα πάνω από την εστία των Τρικάλων.

Απόλλων Πόντου (Καλαϊτζίδης): Θεοδωρόπουλος, Αμαραντίδης, Θεολόγου, Γεωργιάδης, Τσουμάνης (82΄Δαλιανόπουλος), Σαμαράς, Δημητριάδης (90΄Κυβελίδης), Σουντουρά Πουρτουλίδης, Καλογέρης (75΄λ.τρ. Σπόλιαριτς), Καλαϊτζίδης.

Α. Ο. Τρίκαλα (Ντόστανιτς): Ταϊρης, Γκουγκούδης, Νιάρος, Γκότοβος, Πάνος, Γιουκαρής (68΄Καπός), Τσιάρας, Μακρίδης(46΄Μαντιανί), Ράντι (80΄Ηλιάδης), Ρούνεϊ, Συμελίδης

Διαιτητές: Καραντώνης (Ημαθίας),Βρούζος (Πιερίας), Δέλλιος (Πέλλας)
4ος: Πολυχρόνης (Πιερίας)