Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Σε ιατρικό ανακοινωθέν από το Νοσοκομείο Τρικάλων αναφέρονται τα εξής:
«Ο π. Μητροπολίτης Τρίκκης Αλέξιος μεταφέρθηκε από τη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας στην Καρδιολογική Κλινική του Γ.Ν.Τρικάλων. Η κατάστασή του είναι σταθερή και βρίσκεται σε φάση αναπνευστικής φυσικοθεραπείας και κινησιοθεραπείας, προκειμένου να εξέλθει της Κλινικής».