Έπιασε πάτο ο ΑΟΤ ήττα 2-0 και από Πλατανιά – Τέλος ο Ρούνει

Την 6η ήττα σε 7 αγωνιστικές γνώρισε η ομάδα του Α Ο Τρίκαλα στα Χανιά από τον Πλατανιά με σκορ 2-0. Η ομάδα έχει πλέον μεγάλο πρόβλημα , είναι τελευταία μαζί με τον Αιγινιακό και χρειάζεται ενίσχυση στο ρόστερ για να καταφέρει καλύτερη συνέχεια στο πρωτάθλημα.

Το πρώτο γκολ για τον Πλατανιά σημειώθηκε στο 26ο λεπτό από μια εξαιρετική συνεργασία που είχαν στην περιοχή των Τρικάλων οι Ουές και Νίλι. Ο πρώτος σέντραρε για τον Ισπανό που με ωραία κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Ο Πλατανιάς συνέχισε να είναι δραστήριος επιθετικά φτάνοντας με την έναρξη του β' ημιχρόνου και σε ένα δεύτερο τέρμα. Αυτή τη φορά ήταν ο Νίλι που έδωσε την ασίστ για τον Μιγκέλ που με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το 2-0, σκοράροντας ο ίδιος το τέταρτο γκολ του στο πρωτάθλημα.

6' Φάουλ Γκόλια η κεφαλιά του Τσιάρα μέσα από την περιοχή καταλήγει άουτ
17' Ο Πλατανιάς ζητά πέναλτι ότι η μπάλα βρίσκει το χέρι του Γκότοβου στην κεφαλιά του Παπανικολάου
24' Κόρνερ του Νίλι κεφαλιά από τον Κόρτσταμ άουτ
26' 1-0 Εξαιρετική συνεργασία Ουές-Νίλι, σέντρα από τον πρώτο και κοντινή κεφαλιά του Ισπανού, η μπάλα στα δίχτυα του Ταΐρη.
42' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Νίλι ανοίγει για τον Παπανικολάου που βρίσκεται τετ α τετ με τον Ταΐρη, με τον τερματοφύλακα των Τρικάλων ν' αποκρούει σωτήρια.
44' Φοβερό σουτ από τον Πάνο η μπάλα περνά πολύ δυνατά έξω από τα δοκάρια του Γκοτ.
46' Ο Σταματάκος βρίσκεται στην προσοχή του Πλατανιά αλλά το γύρισμα που πραγματοποιεί περνά άουτ.
47' 2-0 Ο Νίλι πασάρει για τον Μιγκέλ που με πλασέ νικά τον Ταΐρη.
49' Ο Καπός κάνει τη σέντρα η κεφαλιά του Γκουγκουδή αποκρούει ο Γκοτ.
56' Πάσα του Μιγκέλ για τον Ουές, που πραγματοποιεί δυνατό σουτ, άουτ
61' Ωραία πάσα του Ουές για τον Νίλι που σουτάρει άουτ από καλή θέση.
74' Σουτ του Νιάρου η μπάλα περνά ξυστά από το αριστερό δοκάρι την εστίας του Γκοτ.

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Ουές, Κόρτσταμ, Ρουσσάκης, Τσαμούρης, Σινγκ (82' Παπουτσογιαννόπουλος), Καραγκούνης, Μποσέτι, Νίλι, Παπανικολάου (73' Πουρζιτίδης), Μιγκέλ (88' Λάζιτς)

Τρίκαλα (Θωμάς Γράφας): Ταΐρης, Πάνος, Γκόλιας (83' Τριανταφυλλάκος), Γκότοβος, Συριόπουλος, Τσιάρας, Γιουκαρής, Γκουγκουδής (65' Νιάρος), Συμελίδης, Καπός, Σταματάκος (52' Γκατζολάρι)

Παρελθόν ο Ρούνει

Λύθηκε η συνεργασία του Ρούνει Βανκεβάι με τον Α Ο Τρίκαλα  καθώς κρίθηκε ότι δεν απέδωσε τα αναμενόμενα , έχοντας 8 συμμετοχές και 1 γκολ με την ομάδα των Τρικάλων.

Το άλλο ματς του Σαββάτου : Αιγινιακός-Απόλλων Πόντου 2-2