Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Συναντήσεις στο περιθώριο του Συνεδρίου της ΠΟΑΞΙΑ
Εθιμοτυπική συνάντηση στον νεοεκλεγέντα Μητροπολίτη Σταγών και Μετεώρων Σεβασμιότατο κ. Θεόκλητο, είχε ο πρώην Νομάρχης και πρώην Βουλευτής Τρικάλων Ηλίας Βλαχογιάννης συνοδευόμενος από την σύζυγό του, κατά την παραμονή του στην Καλαμάτα, όπου εκπροσώπησε την Ν.Δ. στο συνέδριο της.
Στη συνάντηση συζητήθηκαν θέματα της Μητρόπολης Σταγών και Μετεώρων, ενώ σύμφωνα με τον κ. Βλαχογιάννη, ο νέος Μητροπολίτης «ήταν πλήρως ενήμερος για τα θέματα της περιοχής και ανυπομονεί να βρεθεί κοντά στους πολίτες της».
Επίσης ο κ. Βλαχογιάννης, είχε συνάντηση με τον αρχηγό της Ελληνικής Αστυνομίας Στρατηγό Κων/νο Τσουβαλα με τον οποίο συζήτησαν θέματα του Υπουργείου Προστασίας του Πολίτη.