Ολοκληρώθηκε το ρόστερ των Ικάρων

Την τελευταία τους προσθήκη στο φετινό ρόστερ πραγματοποίησαν οι Ίκαροι Τρικάλων που πρόσθεσαν στη φαρέτρα του Κώστα Σδράκα τον ταλαντούχο τρικαλινό παίκτη, Λάμπρο Φρύδα.

Ο 17χρονος καλαθοσφαιριστής έχει ύψος 1.96μ. και για την ηλικία του διαθέτει αρκετά πλούσιο παλμαρέ. Αγωνίζεται στις θέσεις «1» και «2» και έχει φορέσει την φανέλα των Δαναών, του Αιόλου και τον Άρη Θεσσαλονίκης.

Το 2017 είχε αναδειχτεί Πρωταθλητής Τρικάλων παιδικό με Αιολο ενώ το 2018 ήταν Πρωταθλητής Θεσσαλονίκης με το εφηβικό του Άρη. Την αμέσως επόμενη χρονιά ήταν 3ο2 στην Ελλάδα με την ομάδα της Θεσσαλονίκης ενώ κατέκτησε το σχολικό πρωτάθλημα με τα Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη. Αγωνίστηκε και στο παγκόσμιο πρωτάθλημα κατακτώντας την 5η θέση στους σχολικούς αγώνες.