Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Στην αίθουσα του «Μουσείου Τσιτσάνη», παρουσιάστηκε το νέο βιβλίο «Φως στην θύελλα» του Τρικαλινού Συγγραφέα και Ηθοποιού Κώστα Κρομύδα.
Η παρουσίαση του βιβλίου συνδιοργανώθηκε από τις εκδόσεις «Διόπτρα» και το βιβλιοπωλείο «Παπαγιάννη» και προσέλκυσε το ενδιαφέρον πολλών Τρικαλινών.
Το βιβλίο προλόγισαν η συμβολαιογράφος Πέννυ Κοντολάτη και ο ραδιοφωνικός παραγωγός Χρήστος Φιλοκώστα.
Σύντομο χαιρετισμό απηύθυνε και ο Δήμαρχος Τρικκαίων Δημήτρης Παπαστεργίου, τονίζοντας απευθυνόμενος στον Συγγραφέα πως «είναι τιμή για την πόλη κάθε φορά που την επισκέπτεται».
Η βιβλιοπαρουσίαση, περιελάμβανε και μουσικό μέρος όπου συμμετείχαν στο τραγούδι η Κατερίνα Κουβεντάρα, ενώ έπαιξαν οι μουσικοί Γιώργος Ρέτος, Νεκτάριος Παπαγεωργίου, Δήμος Μπαλάφας και Χρήστος Μακρής.
Ο Συγγραφέας, χαρακτήρισε εξαιρετική την εκδήλωση και ήταν συναισθηματικά φορτισμένος, αφού στο ακροατήριο ήταν και η οικογένεια του.