Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Καπάκι το καπάκι… έτοιμο το καροτσάκι!!!
Με πρωτοβουλία των εκπαιδευτικών του 4ου Δημοτικού Σχολείου Καλαμπάκας και κατασκευαστή τον εκπαιδευτικό Ηρακλή Μαλακασιώτη δημιουργήθηκε «Ο Καπακούλης», κάνοντας τη συλλογή καπακιών… παιχνίδι!
Από αυτό το εγχείρημα έχει ήδη διατεθεί αναπηρικό καροτσάκι σε ένα παιδί που το είχε ανάγκη και η προσπάθεια συνεχίζεται…!!!!
Ο κ. Μαλακασιώτης έχει κατασκευάσει και έναν «Καπακούλη» για τη Δημοτική Βιβλιοθήκη Καλαμπάκας.
Από το 4ο Δημοτικό Σχολείο Καλαμπάκας