Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Τι αναφέρει ανακοίνωση της Διεύθυνσης Αγροτικής Οικονομίας και Κτηνιατρικής της Περιφερειακής Ενότητας Τρικάλων.
Από τη Διεύθυνση Αγροτικής Οικονομίας και Κτηνιατρικής της Περιφερειακής Ενότητας Τρικάλων ανακοινώθηκε ότι εστάλησαν στον ΟΠΕΚΕΠΕ οι καταστάσεις πληρωμής των δικαιούχων του Προγράμματος : «Βελτίωση των συνθηκών παραγωγής και εμπορίας των προϊόντων της μελισσοκομίας» για το έτος 2017.
Ειδικότερα για τη Δράση 3.1 «Εξοπλισμός για τη διευκόλυνση των μετακινήσεων» η κατάσταση πληρωμής αφορά 88 παραγωγούς και το συνολικό ποσό ενίσχυσης ανέρχεται στα 37.847,35 ευρώ ενώ για τη Δράση 3.2 «Οικονομική στήριξη της νομαδικής μελισσοκομίας» η κατάσταση πληρωμής αφορά 46 παραγωγούς με συνολικό ποσό ενίσχυσης 72.468 ευρώ.
Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθυνθούν στο Γραφείο 305 ή στο τηλέφωνο 2431046305.