Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Στο Νοσοκομείο και ανήλικη
Χθες το απόγευμα στο 2ο χλμ της Επαρχιακής Οδού Φαρσάλων – Καρδίτσας, Ι.Χ. φορτηγό αυτοκίνητο που οδηγούσε 50χρονος Αλβανός, με συνεπιβάτες τον 40χρονο αδερφό του και έναν ακόμη 36χρονο ομοεθνή του, συγκρούστηκε με Ι.Χ.Ε αυτοκίνητο που οδηγούσε 78χρονος, με συνεπιβάτες την 59χρονη σύζυγό του και την εγγονή τους, ηλικίας 7 ετών.
Αποτέλεσμα της σύγκρουσης ήταν ο αρχικά σοβαρός τραυματισμός του 78χρονου και ο ελαφρύς τραυματισμός του 40χρονου, της 59χρονης και της ανήλικης.
Οι τραυματίες μεταφέρθηκαν σε νοσοκομείο της Λάρισας όπου ο 78χρονος κατέληξε, ενώ οι υπόλοιποι τραυματίες νοσηλεύονται εκτός κινδύνου.
Προανάκριση για τα αίτια και τις συνθήκες του δυστυχήματος διενεργεί το Αστυνομικό Τμήμα Φαρσάλων.