Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Με σκοπό τη συγκέντρωση τροφίμων και ειδών πρώτης ανάγκης για το «Χαμόγελο του Παιδιού»
Η Διεύθυνση Αστυνομίας Μαγνησίας σε συνεργασία με Ιδιωτικά Εκπαιδευτήρια και την ΙΓ΄ Εφορεία Προϊστορικών και Κλασσικών Αρχαιοτήτων Μαγνησίας διοργάνωσε τη θεατρική παράσταση αρχαίου ελληνικού δράματος «Ιφιγένεια εν Αυλίδι» του Ευρυπίδη, το περασμένο το βράδυ στον αύλειο χώρο του «Αθανασάκειου» Αρχαιολογικού Μουσείου Βόλου.
Σκοπός της εν λόγω εκδήλωσης ήταν η συγκέντρωση τροφίμων και ειδών πρώτης ανάγκης για το «Χαμόγελο του Παιδιού».
Οι μαθητές του Ιδιωτικού Εκπαιδευτηρίου, ως ηθοποιοί της παράστασης, απέδωσαν εξαιρετικά τους ρόλους τους και απέσπασαν το θερμό χειροκρότημα του κοινού.
Τη θεατρική παράσταση παρακολούθησαν πλήθος αστυνομικών με τις οικογένειές τους, καθώς και πολίτες του Βόλου, οι οποίοι ανταποκρίθηκαν στη συγκεκριμένη πρωτοβουλία, προσφέροντας τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης.
Η Διεύθυνση Αστυνομίας Μαγνησίας συνεχίζει να διοργανώνει εκδηλώσεις, οι οποίες αναδεικνύουν το κοινωνικό πρόσωπο της Αστυνομίας, ενισχύοντας συλλόγους και ιδρύματα με κοινωφελή δράση.