Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Αίσθηση προκάλεσε ο χαιρετισμός του εκπροσώπου της «Ένωσης Κεντρώων» και Βουλευτή Μάριου Γεωργιάδη στο 11ο Συνέδριο της Ν.Δ.
Στο τέλος της ομιλίας του, ανέφερε «Είμαστε έτοιμοι να αλλάξουμε την Ελλάδα λέτε στο σύνθημα του συνεδρίου σας. Και εμείς σας λέμε ότι είμαστε έτοιμοι να την αλλάξουμε μαζί».
Μάλιστα ο κ. Γεωργιάδης είχε ξεκινήσει το χαιρετισμό του το ίδιο εμφατικά σημειώνοντας ότι «βλέπω πως ο κ. Ρήγας έχει αποχωρήσει και ώρα είναι να αποχωρεί και αυτή η κυβέρνηση για να δει καλό αυτός ο τόπος», συμπληρώνοντας ότι «νιώθω οικεία μαζί σας» και κάνοντας αναφορά στο «μπλε κοστούμι» που φορούσε…