Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Στα χωριά του πρώην Δήμου Ασπροποτάμου βρέθηκε σήμερα, 19 Μαΐου, ο υποψήφιος δήμαρχος Μετεώρων, Γιάννης Παπαμιχαήλ.
Σε αυτήν την περιοχή, όπου οι μόνιμοι κάτοικοι είναι λιγοστοί και τα προβλήματα πολλά, ο Γιάννης Παπαμιχαήλ δεσμεύτηκε, έχοντας την εμπειρία της επιτυχημένης του πορείας, ως γενικός γραμματέας στη νομαρχία Τρικάλων, ότι θα επαναφέρει τη ζωντάνια στον ορεινό όγκο, μέσω στοχευμένων προγραμμάτων, τα οποία αυτή τη στιγμή μένουν στα αζήτητα, εάν πάρει την εντολή από το λαό να διοικήσει το δήμο.
Συγκεκριμένα, τα χωριά στα οποία μίλησε ο κ. Παπαμιχαήλ, ήταν:
• Αγία Παρασκευή (Τζιούρτζια)
• Ανθούσα
• Κατάφυτο
• Μηλιά
• Ρανιά
• Δολιανά
• Κονάκια
• Πολυθέα
• Στεφάνι
• Χαλίκι