​Απίστευτη ανατροπή του ΑΟΤ με 10 παίκτες στην Δράμα

Όλα έδειχναν άσχημα στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα του Α Ο Τρίκαλα στην Δράμα. Η ομάδα έχανε 1-0 από την Δόξα και έπαιζε με 10 παίκτες από το 30΄ λόγω αποβολής του Τσιμίκα.
Και όμως. Η επανάληψη επιφύλαξε μια επική ανατροπή για την ομάδα των Τρικάλων και μια τεράστια νίκη με 2-1.
Η οποία νίκη έφερε την πρώτη εκτός έδρας επιτυχία για φέτος αλλά και αισιοδοξία για τη συνέχεια.
Πρωταγωνιστής της μεγάλης νίκης ο Βασίλης Τριανταφυλλάκος ο οποίος σημείωσε τα δύο γκλολ, το δεύτερο με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ.

18΄1-0. Σέντρα του Ροζέριο Μάρτινς, κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι ο Καψάλης με προβολή άνοιξε το σκορ. Οι αμυντικοί του ΑΟΤ είχαν μεγάλη αδράνεια στην φάση. Ειδικά ο Κούλπας που του πήρε την φάση ο σκόρερ.
30΄ Με δέκα παίκτες τα Τρίκαλα καθώς αποβλήθηκε ο Τσιμίκας με απ΄ευθείας κόκκινη για φάουλ στο στήθος στον Μάρτινς. Τραβηγμένη απόφαση του διαιτητή καθώς έπρεπε να δώσει κίτρινη κάρτα.
66΄ 1-1. Σέντρα ο Πάνος από δεξιά, ο Τριανταφυλλάκος στόπαρε και με το αριστερό έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Μένκα.
82΄1-2 . Ανατροπή για τον ΑΟΤ. Ο Τριανταφυλλάκος με ωραία εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στο δεξί παράθυρο του Μένκα.

Δόξα Δράμας (Στάικος Βεργέτης): Μένκα, Πεταυράκης, Ρουγκάλας, Καψάλης, Σιώπης, Μακρής, Πατράλης, Κρητικός (37΄ λ.τρ. Κασασόλα-63΄Αυγενικού), Μάρτινς, Μπαϊκαρά (83΄Σαμπανίδης), Δούμτσιος.

Α Ο ΤΡΙΚΑΛΑ (Θωμάς Γράφας): Ταΐρης, Πάνος, Νιάρος (40΄Ντόσης), Κούλπας (75΄Ντιαλό), Συριόπουλος, Τσιάρας, Τριανταφυλλάκος, Γκουγκούδης (65΄Σισέ), Τσιμίκας, Καπός, Μαρκόφσκι.

Διαιτητές Σιδηρόπουλος (Έβρο)-Τερζόπουλος-Διαμαντής (Έβρο). Τέταρτος ο Δραγούσης (Κιλκίς).

Κίτρινες κάρτες: Τσιάρας ( ΑΟΤ), Ρουγκάλας (Δόξα), Μαρκόφσκι (ΑΟΤ), Ντιαλό (ΑΟΤ)