​Ήττα στο κύπελλο ο ΑΟΤ 1-0 από τον Αστέρα Τρίπολης

Καλή εικόνα έδειξε στο πρώτο μέρος αλλά αντίθετα στην επανάληψη δεν ήταν καλή η ομάδα και έτσι  δίκαια ο Αστέρας Τρίπολης κέρδισε μέσα στο Τρίκαλα τον ΑΟΤ με 1-0 στην 2η αγωνιστική του 6ου ομίλου και εξασφάλισε την πρόκριση η ομάδα της Αρκαδίας στην φάση των "16" της διοργάνωσης.

9΄ Κόρνερ για τα Τρίκαλα που κέρδισε ο Γκατζολάρι απομάκρυνε η άμυνα του Αστέρα.

20΄Ο Ρόλε σέντρα από δεξιά ο Δουβίκας κεφαλιά ο Ταϊρης μπλόκαρε.

21΄Σημαντική ευκαιρία ο Αστέρας με προβολή του Τσιλιανίδη η μπάλα άουτ.

26΄Φάουλ ο Μακρίδης για τα Τρίκαλα ο Παπαδόπουλος μάζεψε την μπάλα.

33΄0-1. Άνοιξε το σκορ η ομάδα της Τρίπολης με πλασέ του Φερνάντεζ σε γύρισμα του Τσιλιανίδη.

37΄Κεφαλιά ο Πάνος για τον Α Ο Τρίκαλα απέκρουσε ο Παπαδόπουλος.

40΄Κεφαλιά ο Δουβίκας μετά από κόρνερ έξω η μπάλα.

44΄Καλή ευκαιρία ο Μακρίδης για τα Τρίκαλα, σουτ στην περιοχή ήταν όμως άστοχο.

47΄Απίστευτη ευκαιρία έχασε ο Δουβίκας να διπλασιάσει τα τέρματα του Αστέρα. Σούταρε πάνω από την κενή εστία του ΑΟΤ σε γύρισμα του Φερνάντες.

51΄Νέα καλή στιγμή για τον Αστέρα με τον Μπέλοκ να σουτάρει από καλή θέση πάνω από την εστία του Ταΐρη.

57΄Πάλι οι φιλοξενούμενοι με τον Φερνάντεζ στο σουτ και τον Ταϊρη να βγάζει κόρνερ την μπάλα.

58΄Νέα φάση για τον Αστέρα, ο Δουβίκας πάσαρε στον Τσιλιανίδη αλλά τον πρόλαβε ο Τσιάρας και τον έκοψε.

63΄Σουτ ο Ρόλε η μπάλα ελάχιστα έξω από την Τρικαλινή εστία.

76΄Δοκίμασε το σουτ ο Τσιλιανίδης η μπάλα πέρασε έξω από την εστία των Τρικάλων.

83΄Νέα ευκαιρία ο Αστέρας με τον Τσιλιανίδη η μπάλα πέρασε άουτ .

90΄Φοβερό σουτ από τον Σταματάκο έξω από την περιοχή η μπάλα μόλις άουτ. Η μοναδική ευκαιρία των Τρικάλων στην επανάληψη παραλίγο να φέρει την ισοφάριση.

Α Ο Τρίκαλα ( Ντόστανιτς) : Ταϊρης, Πάνος, Νιάρος, Γκουγκούδης, Γκότοβος, Γκατζολάρι (46΄Μαντιανί), Τσιάρας, Γιουκαρής, Μακρίδης (76΄Σταματάκος), Συμελίδης, Ηλιάδης (60΄Καπός).

Αστέρας Τρίπολης (Παντελίδης) : Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Μαρτίνεζ, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Μουνάφο, Μπέλοκ, Τσιλιανίδης (84΄Καλτσάς), Φερνάντεζ (60΄Τόνσο), Ρόλε (71΄Μπαστιάνος), Δουβίκας.

Διαιτητές : Κοτσάνης ( Δράμας)-Απτόσογλου (Αθηνών)-Δέτση ( Αθηνών)

Κίτρινες κάρτες: Νιάρος ( ΑΟΤ), Γκατζολάρι (ΑΟΤ), Μπέλοκ ( Αστέρας), Κώτσιρας ( Αστέρας)

Το άλλο ματς: Απόλλων Σμύρνης-Απόλλων Παραλιμνίου (Πέμπτη 1/11-15.00)