«Βυθίστηκαν» περισσότερο τα «Τρίκαλα B.C»

Ακόμη μια ήττα για την ομάδα μπάσκετ των Τρικάλων.
Η νέα ήττα για τα «Τρίκαλα B.C.» μετά και τις διοικητικές εξελίξεις στην ομάδα, προήλθε από τον «Κολοσσό» στο νησί της Ρόδου.
Στο πρώτο 10λεπτο η ομάδα, μπόρεσε να δείξει ανταγωνιστικότητα στο παρκέ και να ηττείται με 18-16 αλλά στο δεύτερο 10λεπτο ήταν …φάντασμα και με επιμέρους σκορ  19-6 το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 37-22.
Στην 3η περίοδο ισορροπημένη κατάσταση με το επιμέρους σκορ 17-17 με τον Λούντζη σε καλή μέρα αλλά αβοήθητος.
Με το 54-39 οι γηπεδούχοι, μπήκαν στο παρκέ για την τελευταία περίοδο και παίζοντας και με τον χρόνο πήραν την νίκη εύκολα με 78-60.
ΤΡΙΚΑΛΑ (Τακιανός): Τζόουνς 5 (1/6 δίποντα, 1/3 τρίποντα), Σλαφτσάκης 6 (1), Τέγιτς 9, Μάρεϊ 4, Κανάτσεβιτς 7 (1), Τέιμς 6 (1/3 δίποντα, 1/5 τρίποντα), Λούντζης 17 (3/3 δίποντα, 3/5 τρίποντα, 2/5 βολές), Χατζηνικόλας, Φέισι 6, Καλογιαννίδης.