Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Μαθητές έδωσαν το δικό τους μήνυμα
Ο Δήμος Πύλης συμμετέχοντας για 1η φορά στην «Εβδομάδα Κινητικότητας», σε συνεργασία με τον Εμπορικό Σύλλογο Πύλης, τον Ορειβατικό Περιηγητικό Όμιλο Πύλης και τους Διευθυντές του Λυκείου Πύλης, Γυμνασίου Πύλης, οργάνωσαν 2ήμερο εκδηλώσεων στην Πύλη.
Οι δράσεις ξεκίνησαν στον χώρο του Λυκείου Πύλης, όπου τα παιδιά προέβησαν σε δενδροφυτεύσεις, ζωγραφική , κατασκευή πλακάτ στο πνεύμα της φιλοσοφίας της κινητικότητας. Κατόπιν στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Σχολείου πραγματοποιήθηκε εκδήλωση για να ακολουθήσει θεατρικό δρώμενο από τους μαθητές με επίκεντρο την μείωση της χρήσης του αυτοκινήτου.
Ακολούθησε πορεία στους δρόμους της Πύλης με πλακάτ και συνθήματα για να καταλήξει η πορεία στο κέντρο της Πύλης εκεί όπου οι συμμετέχοντες το έριξαν στον χορό.