Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Παραδοσιακή μουσικοχορευτική εκδήλωση και αυθεντικό Αργιθεάτικο γλέντι διοργανώνεται από από τον Σύλλογο Στεφανιωτών «Η Ιτιά», αύριο Σάββατο στις 9 το βράδυ στην αίθουσα Εκδηλώσεων «ΡΥΘΜΟΣ» (Διεύθυνση: Γ. Παπανδρέου και Μεγ. Αλεξάνδρου, Γουδή, Ζωγράφου).
«Η ΑΡΓΙΘΕΑΤΙΚΗ ΖΥΓΙΑ θα μας χαρίσει μία ξεχωριστή βραδιά και θα μας παρουσιάσει μοναδικά αργιθεάτικα τραγούδια.
Ελάτε να διασκεδάσουμε όλοι μαζί όπως παλιά στην Αργιθέα και να απολαύσουμε τους: Στέλιο Κωφό στο βιολί και στο τραγούδι, Γιώργο Κόνιαρη στο κλαρίνο, Νίκο Πάττα στο ντέφι και Γιάννη Καλλιακμάνη στο λαούτο.
Η εκδήλωση θα ξεκινήσει με τον καταξιωμένο Αργιθεάτη μουσικό Χριστόδουλο Κωσταρέλλο στο τραγούδι.
Θα συμμετέχει ο Σύλλογος Έκφρασης και Λαογραφικής Μελέτης "ΔΟΛΟΠΕΣ"» αναφέρεται σε σχετικό κάλεσμα.
Η τιμή εισόδου ανέρχεται στα 10 ευρώ και περιλαμβάνει παραδοσιακό φαγητό και ποτό.
Για επιβεβαιώσεις θέσεων, λόγω περιορισμένου αριθμού θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας, γι’ αυτό παρακαλούμε να επικοινωνήσετε το ταχύτερο δυνατόν στο τηλέφωνο 6942703608.