Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Έφυγε από την ζωή σε ηλικία 81 ετών ο Τρικαλινός, τελευταίος Τεχνίτης λεωφορείων, Γεώργιος Πασχάλης και κηδεύεται σήμερα Κυριακή 8 Οκτωβρίου στις 4 το μεσημέρι από τον Ιερό Ναό Αγίου Κωνσταντίνου Τρικάλων.
Ο εκλιπών αφήνει πίσω την σύζυγό του Μαρία, τα παιδιά του Νικόλαο και Ουρανία Πασχάλη, Δονίκη και Ανδρέα Αργυρόπουλο, Ελένη-Πλυτώ και Αλέξανδρο Κολέτσο, ενώ ευτύχισε να δει και εγγόνια.
Την κηδεία επιμελείται το γραφείο τελετων «Μ. Βράντζα-Σ. Καλογιάννης».