​Έλειψε το γκολ στο ΑΟΤ-Καραϊσκάκης 0-0

Ισόπαλο 0-0 έληξε ο φιλικός αγώνας προετοιμασίας ανάμεσα στον Α Ο Τρίκαλα και τον Καραϊσκάκη Άρτας. Ο αγώνας διεξήχθη στο γήπεδο Ελευθεροχωρίου, υπό συνθήκες υπερβολικής ζέστης .

Στην δύναμη πήγε το πρώτο ημίχρονο , δεν είχε πολλές φάσεις αλλά τα Τρίκαλα θα μπορούσαν να προηγηθούν στο σκορ. Ενώ γενικά επικρατούσε μια νευρικότητα από πλευράς παικτών των δύο ομάδων καθώς είχαμε μερικά επικίνδυνα φάουλ.

Στο 6΄ καλή σττιγμή για τον Καραϊσκάκη με τον Λίτσκα να βγαίνει κάθετα και μόνος του απέναντι στον Ταϊρη, σούταρε αλλά ο τερματοφύλακας των Τρικάλων έβγαλε την φάση σωτήρια.

Στο 28΄ πάλι οι φιλοξενούμενοι σε φάουλ του Ψιάνου κεφαλιά ο Άλεξιτς η μπάλα πάνω από την εστία των Τρικάλων.

Στο 34′ ο Πατσατζόγλου σε καλή θέση στην περιοχή του Καραϊσκάκη πλάσαρε άουτ.

Η καλύτερη στιγμή για τα Τρίκαλα στο 42΄ με τον Γκόλια από αριστερά στην παράλληλη σέντρα, ο Σταματάκος όμως σε κενή εστία έπεσε στο έδαφος χάνοντας το βήμα του .

Στην επανάληψη είχαμε και τις αλλαγές σε ένα ματς στο ίδιο μοτίβο.

Στο 56΄ο Ταϊρης έβγαλε την μπάλα κόρνερ σε καλό φάουλ του Παπαδόπουλου.

Στο 60 σουτ ο Τσιάρας για τον ΑΟΤ η μπάλα έξω.

Στο 80΄ τραυματίστηκε ο Σιαλμάς που είχε μπει επτά λεπτά νωρίτερα στο γήπεδο και αποχώρησε.

Στο 82΄δοκίμασε σουτ ο Μακρίδης ο Μούτσα μπλόκαρε την μπάλα.

Α Ο Τρίκαλα: Ταίρης, Πάνος, Γκόλιας, Γκότοβος, Πατσατζόγλου, Γκατζολάρι, Γιουκαρής, Μαντιανί ( 25΄λ.τρ. Μακρίδης), Σταματάκος, Συμελίδης, Τσιμίκας
Έπαιξαν και οι Νιάρος, Τσιάρας , Γκουγκούδης, Συριόπουλος, Σιαλμάς, Αλμπάνης, Κατσαντώνης.

Α Ε Καραϊσκάκης Άρτας: Στεφανάκος, Παπανίκου, Μπεκατώρος, Καραγιαννίδης, Καπίας, Μαχαίρας, Χούσος, Ψιάνος, Ματθαίου, Άλεξιτς, Λίτσκας