Από το Αστυνομικό Τμήμα Τυρνάβου εξιχνιάστηκαν δύο περιπτώσεις κλοπών και συνελήφθησαν χθες το μεσημέρι στη Βέροια, από το Τμήμα Ασφάλειας Βέροιας, δύο άτομα, ηλικίας 30 και 35 ετών. Ειδικότερα, όπως εξακριβώθηκε, προχθές το πρωί στην ευρύτερη περιοχή της Λάρισας, οι δύο δράστες, επιβαίνοντες σε Ι.Χ. επιβατικό αυτοκίνητο, προσέγγισαν δύο ηλικιωμένους και με τη μέθοδο του εναγκαλισμού αφαίρεσαν τις τσάντες τους που περιείχαν χρηματικά ποσά, προσωπικά αντικείμενα και μία κάρτα ανάληψης, με την οποία στη συνέχεια προέβησαν στην ανάληψη του χρηματικού ποσού των 600 ευρώ. Στην κατοχή των δραστών βρέθηκε και κατασχέθηκε το χρηματικό ποσό των 225 ευρώ.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.