Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Μετά τα πρώτα τρεξίματα στο πάρκο του Αη Γιώργη, οι παίκτες των Δαναών μπήκαν στο κλειστό της Μπάρας και πραγματοποίησαν την πρώτη τους προπόνηση στο παρκέ.
Πριν την προπόνηση, τελέστηκε ο Αγιασμός ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου από τον Πάτερ Γεώργιο, παρουσία μελών της διοίκησης.
Γίνεται γνωστό επίσης, ότι συνεργάτης του προπονητή Αλέξη Παναγιώτου και υπεύθυνος φυσικής κατάστασης στο ανδρικό τμήμα, θα είναι ο Γιώργος Μήτσας.
Η ομάδα των Δαναών θα ολοκληρώσει το ρόστερ της με την προσθήκη 2-3 παικτών ακόμη οι οποίοι θα ανακοινωθούν τις επόμενες ημέρες.
Ο τεχνικός της ομάδας κ. Παναγιώτου, τόνισε πως βασικός στόχος είναι η ανάδειξη των νέων παιδιών τα οποία στο νέο πρωτάθλημα θα πάρουν πολύ χρόνο συμμετοχής και με την στήριξη των πιο έμπειρων να αποκτήσουν πολλά παιχνίδια στα πόδια τους και πολλές εμπειρίες. Δίνεται έμφαση πλέον στα νέα παιδιά σε ένα ρόστερ στην πλειοψηφία του με χαμηλό μέσο όρο ηλικίας.