Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Στα 68 του χρόνια ένας άνδρας «έβαψε» τα χέρια του με το αίμα 69χρονου συγχωριανού του.
Σοκαρισμένοι είναι οι κάτοικοι στο χωριό Λαψαχάδες της Ικαρίας, μετά τη δολοφονία 69χρονου συγχωριανού τους, σε αγροτική περιοχή. Και το χειρότερο είναι πως ο δράστης της δολοφονίας, είναι επίσης συγχωριανός τους, ηλικίας 68 ετών.
Από τα έως τώρα στοιχεία φαίνεται ότι ο δράστης, «περίμενε» το θύμα του στο τόπο της δολοφονίας, κι όταν τον αντίκρισε του επιτέθηκε με μαχαίρι και τον τραυμάτισε θανάσιμα.
Αμέσως μετά ο δράστης εξαφανίστηκε, αλλά γρήγορα οι αστυνομικοί του νησιού κατάφεραν «να λύσουν» το γρίφο, να φτάσουν στα ίχνη του και να τον συλλάβουν στο σπίτι του.
Ανακρινόμενος ομολόγησε τη πράξη του και σύμφωνα με τα όσα έχουν γίνει γνωστά η αιτία του κακού, ήταν οι σοβαρές διαφορές που είχε εδώ και καιρό μα το θύμα – διαφορές που όμως ήταν αρκετές , ώστε να τον κάνουν να βάψει τα χέρια του με αίμα.