Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
«Μάχη» και με τα κουνούπια δίνουν πέρα από τον … «Εωσφόρο» οι Τρικαλινοί.
Τα άκοπα χορτάρια σε συνδυασμό με προφανή ελλειμματικό ψεκασμό κατά των κουνουπιών, έχουν φέρει σε δύσκολη θέση τους Τρικαλινούς.
Το 3ο κύμα καύσωνα του φετινού καλοκαιριού-επονομαζόμενο «Εωσφόρος», δεν μπορεί να αντιμετωπιστεί με …ανοιχτά παράθυρα οικιών, καθώς τα κουνούπια κάνουν …πάρτι και αν συνδυαστεί και με τον …τρόμο που έχει σκορπιστεί για τον «ιό του Νείλου», η κατάσταση γίνεται ακόμη πιο τραγική…