Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Οικονομικές περιπέτειες για Τρικαλινό εξαιτίας ακόμη ενός λάθους της Οικονομικής Υπηρεσίας του Δήμου Τρικκαίων.
Όπως αποκαλύπτει το trikalanews.gr ακόμη ένας Τρικαλινός, έπεσε «θύμα» της Οικονομικής Υπηρεσίας του Δήμου Τρικκαίων και ταλαιπωρήθηκε μέχρι να βρει το δίκιο του.
Ο Α.Α. βρέθηκε με οφειλή από τον Ιούνιο του 2011 στους χρηματικούς καταλόγους του Δήμου, μια οφειλή προερχόμενη από ύδρευση για να αποδειχθεί ότι δεν υπάρχει αριθμός παροχής ύδρευσης στο όνομα του στην Χαϊδεμένη Τρικάλων.
Ο έλεγχος στο μηχανογραφικό σύστημα του Δήμου Τρικκαίων, εντόπισε το λάθος και το ποσό των 78,40 ευρώ πλέον προσαυξήσεων, βεβαιώθηκε στο πρόσωπο που ήταν χρεωμένος ο μετρητής της ύδρευσης.