Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Τον εντόπισε κρεμασμένο ο 15χρονος γιος του.
Κρεμασμένος από το κορδόνι της αρβύλας του, βρέθηκε ο 44χρονος Ανθυπασπιστής Φ.Π. που υπηρετούσε στο 96 Τάγμα Υλικού Πολέμου Εθνοφυλακής (ΤΥΠΕΘ) στα Αρμόλια.
Τον άτυχο άντρα, σύμφωνα με τα όσα έγιναν γνωστά εντόπισε κρεμασμένο από την πόρτα της κουζίνας του σπιτιού του ο 15χρονος γιος του, ο οποίος κάλεσε άμεσα σε βοήθεια. Δυστυχώς, παρά την άμεση κινητοποίηση, ήταν ήδη αργά.
Συγκλονιστικό είναι το μήνυμα που φέρεται να έστειλε στην γυναίκα του λίγα λεπτά νωρίτερα, αναφέροντας «Κάνω το τελευταίο μου τσιγάρο, να προσέχεις τα παιδιά».
Ο 44χρονος, πατέρας τριών ανήλικων παιδιών, δεν φαίνεται ότι αντιμετώπιζε κάποιο πρόβλημα, ενώ η ημέρα που επέλεξε δεν ήταν τυχαία αφού σύμφωνα είχε τα γενέθλιά του.