Στην Καλαμπάκα συναντήθηκε ο Μικέλης Χατζηγάκης με τον Χρήστο Σινάνη σε εγκάρδιο κλίμα. Ο Μικέλης Χατζηγάκης συγχάρηκε τον κεντροδεξιό Δήμαρχο για την επιτυχημένη εμφάνιση του στον πρώτο γύρο και του ευχήθηκε καλή επιτυχία στην συνεχεία. Μετά την συνάντηση ο Μικέλης δήλωσε τα εξής:
«Η Καλαμπάκα οφείλει να στηρίξει έναν επιτυχημένο Δήμαρχο, όπως είναι ο Χρήστος Σινάνης. Ο κ. Σινάνης έχει κάνει σημαντικό έργο στον Δήμο Μετεώρων τα τελευταία 4 χρόνια και αυτό φάνηκε ότι εκτιμήθηκε από τους πολίτες την πρώτη Κυριακή των εκλογών. Όμως, υπάρχει και ένας ακόμη σημαντικός λόγος που στηρίζω Χρήστο Σινάνη. Και οι δύο μας ανήκουμε στον ίδιο χώρο ιδεολογικά και πολιτικά. Και οι δύο μας δίνουμε αγώνα για να επικρατήσει η ΝΔ και οι φιλελεύθερες ιδέες στον τόπο μας. Γι΄αυτό και καλώ τους φίλους μου και συνοδοιπόρους μου να ψηφίσουν Σινάνη την επόμενη Κυριακή».
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.