Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Στα Ιεροσόλυμα βρέθηκε ο Σάκης Λιούτας και δεν θα μπορούσε να μην επισκεφθεί τον Πατριάρχη κ. Θεόφιλο συνοδευόμενος από τον Μητροπολίτη Τρίκκης και Σταγών κ. Χρυσόστομο.
Ο Πολιτευτής Τρικάλων της Ν.Δ. που δίνει τον αγώνα για να φτάσει η «φωνή» της Ν.Δ. σε κάθε άκρη του Νομού, έκανε ένα διάλλειμα και βρέθηκε στους Αγίους Τόπους θέλοντας να πάρει και την ευλογία του Πατριάρχη για τον αγώνα που δίνει για να γίνει εκ νέου «γαλάζιος» ο Νομός Τρικάλων.
Αφού προσκύνησε με την σύζυγό του Νίκη τον Πανάγιο Τάφο στον Ιερό Ναό της Αναστάσεως, ο κ. Λιούτας συναντήθηκε με τον Πατριάρχη με τον τελευταίο να του δίνει την ευλογία του για καλή επιτυχία στα σχέδια του πολιτικά και επιχειρηματικά.