ΑΟ Τρίκαλα 4χ4 – Νέα νίκη για τους κυανέρυθρους

Ηταν θέμα σοβαρότητας… Ο ΑΟ Τρίκαλα πέρασε νικηφόρα και από την έδρα της Νίκαιας με σκορ 78-94 πετυχαίνοντας την 4η συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα της Γ’Εθνικής.

Οι παίκτες του Ηλία Παπαδημητρίου μπήκαν δυνατά στο ματς ωστόσο στο 2ο δεκάλεπτο οι άμυνες πήγαν στο πάρκο των… ευχών και το σκορ έκλεισε 51-51.

Στο 3ο δεκάλεπτο ωστόσο ο ΑΟΤ σοβαρεύτηκε πάτησε γκάζι και δεν έχασε ξανά το προβάδισμα.

Πρώτος σκόρερ για τους κυανέρυθρους ο Ντίνος Αργύρης με 26 πόντους και 4 τρίποντα ενώ ακολούθησαν οι Τζόελ Ταμ, Σούλκο και Τζιάννης.

17-28,51-51,62-79,78-94

ΑΟΤ:(Παπαδημητρίου): Φρύδας,Τσιτσάνης 3, Λεπενιώτης 10, Γκαντιάς 4, Αργύρης Κ. 26(4), Αρκούδας 8, Σούλκο 15(1), Ευαγγελακόπουλος 2, Αργύρης Σ., Τζιάννης 10(1), Τζόελ Ταμ 16(2), Σιούτας

Νίκαια:(Γκορης):Καραδημας 20(3),Σιμοπουλος 17(5),Κουραμας 4,Βλαχόπουλος 5(1),Χασιωτης 15(3),Χηρας,Παπαδόπουλος 2, Λυμντσιουλης, Φιλλιποπουλος 15(1), Μουράτης