Μόλις μια νίκη μακριά από την άνοδο, με επόμενο παιχνίδι στην Μπάρα την Κυριακή!
Τεράστια νίκη σημείωσε ο ΑΟΤ BC απέναντι στον ΑΣ Αλμυρού, στο 2ο κατα σειρά παιχνίδι του τελικού των Play Off Ανόδου της National Leauge 2. Η αγαπημένη ομάδα της πόλης έδειξε μεγαλείο ψυχής και επικράτησε σε ένα δύσκολο εκτός έδρας match με τελικό σκορ 77-82 στην παράταση.
![](https://www.trikalanews.gr/wp-content/uploads/2024/05/aot5.jpg)
Την ερχόμενη Κυριακή 12/5 στις 5 μ.μ. ο ΑΟΤ θα υποδεχτεί στην Μπάρα την ομάδα του Αλμυρού σε έναν αγώνα που, όπως όλα δείχνουν, θα είναι ο τελικός των τελικών!!!
Αναλυτικά η ανακοίνωση της Ομάδας:
![](https://www.trikalanews.gr/wp-content/uploads/2024/05/aot3-1024x769.jpg)
![](https://www.trikalanews.gr/wp-content/uploads/2024/05/aot4-1024x769.jpg)