Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Σε καμιά περίπτωση δεν έδειξαν έτοιμα τα «Τρίκαλα B.C. Aries» για τις επίσημες αγωνιστικές υποχρεώσεις.
Την ήττα με 67-60 γνώρισαν τα «Τρίκαλα B.C. Aries» στο τελευταίο φιλικό πριν την έναρξη του πρωταθλήματος.
Η ομάδα των Τρικάλων, αντιμετώπισε στην Καρδίτσα τον ΑΣΚ και έδειξε ανέτοιμη για την (δύσκολη) πρεμιέρα του πρωταθλήματος με αντίπαλο την ΑΕΚ, προβληματίζοντας με την αγωνιστική της εικόνα λίγες ημέρες πριν την έναρξη του πρωταθλήματος.
Τα δεκάλεπτα: 20-16, 39-31, 51-39, 67-60