Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Από τη Γενική Περιφερειακή Αστυνομική Διεύθυνση Θεσσαλίας ανακοινώθηκε ότι έπειτα από αίτημα της Διεύθυνσης Αστυνομίας Καρδίτσας προς το Υπουργείο Πολιτισμού και Αθλητισμού, εκδόθηκε απόφαση από τον Υφυπουργό Πολιτισμού και Αθλητισμού Γεώργιο Βασιλειάδη, σύμφωνα με την οποία απαγορεύθηκε η διάθεση εισιτηρίων καθώς και η οργανωμένη και μεμονωμένη μετακίνηση των φιλάθλων της φιλοξενούμενης ομάδας «Π.Α.Ε. Α.Ε.Λάρισα» , κατά τη διεξαγωγή του ποδοσφαιρικού αγώνα για την 3η αγωνιστική του Κυπέλου Ελλάδος, αγωνιστικής περιόδου 2017-2018, μεταξύ των ομάδων «Π.Α.Ε. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 1904 – Π.Α.Ε. Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑΣ».
Ο αγώνας θα διεξαχθεί την Τετάρτη 29 Νοεμβρίου στις 7.30 το απόγευμα στο Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας και η απαγόρευση αποφασίστηκε για σοβαρούς λόγους διαφύλαξης της δημόσιας τάξης και ασφάλειας.