​Τον πήρε η κατηφόρα τον ΑΟΤ-Έχασε και στην Σπάρτη

Νέα απογοητευτική εμφάνιση και ήττα για την ομάδα του Α Ο Τρίκαλα, καθώς έχασε και στην Σπάρτη με 2-0 και σιγά σιγά πιάνει πάτο στην βαθμολογία.

Μετά και από αυτό το αποτέλεσμα αναμένονται ραγδαίες εξελίξεις στην ομάδα σε όλα τα επίπεδα καθώς η κατάσταση μυρίζει  "μπαρούτι". Υπηρεσιακοί προπονητές οι Παπαιωάννου και Νεμπεγλέρας μετά την αποχώρηση Ντόστανιτς.
 
 Στο 61΄ το 1-0. Ο Στογιάνοβιτς έβγαλε σέντρα και ο Φραγκούλης με καρφωτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ταϊρη.
Στο 93΄το 2-0. Ο Βλαχομήτρος ο σκόρερ για τους γηπεδούχους απέναντι στον «τραγικό»  για άλλη μια φορά Α Ο Τρίκαλα.
 
Σπάρτη ( Τσερνίσοφ) : Σταματόπουλος, Κοζάκης, Κολτσίδας, Φραγκούλης, Τιεντσέ, Στογιάνοβιτς, Καψάσκης, Καινούργιος (83΄Παυλής), Κωνσταντινόπουλος, Μαντζίρης (59΄Βλαχομήτρος), Καλούσης ( Αρώνης).
 
ΑΟΤ ( Παπαϊωάννου) Ταίρης,Πάνος, Γκόλιας, Γκότοβος, Γκουγκούδης, Τσιάρας, Τριανταφυλλάκος  (74΄Ρούνεϊ),Γιουκαρής (58΄Καπός),Συμελίδης,Μακρίδης,Σταματάκος
 
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
 
Σπάρτη-Α Ο Τρίκαλα 2-0
ΝΠΣ Βόλος-Εργοτέλης  1-1
Αήττητος Σπάτων-Παναχαϊκή 1-1
Πλατανιάς-ΑΟΧ Κισσαμικός 0-0
Καραϊσκάκης-Αιγινιακός 4-0
Ηρόδοτος-Απόλλων Πόντου 0-1
Κασσιόπη Κέρκυρας-Δόξα Δράμας 3-0
Ηρακλής Απόλλων Λάρισας (22/11,15.00,ΕΡΤ 3)
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
 
1. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 10-2 13
2. ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 4-1 11
3. ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 8-1 10
4. ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ 13-4 10
5. ΗΡΟΔΟΤΟΣ 6-4 9
6. ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 5-4 8
7. ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 7-9 7
8. ΚΑΣΣΙΟΠΗ ΚΕΡΚΥΡΑ 4-3 7
9. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ 2-5 6
10. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ 5-10 6
11. ΣΠΑΡΤΗ 4-5 5
12. ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ 4-5 5
13. ΗΡΑΚΛΗΣ 2-3 4
14. Α Ο ΤΡΙΚΑΛΑ 4-9 3
15. ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ 4-13 2
16. ΑΟΧ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ 3-7 2
 
Ο 1ος ανεβαίνει στην Σούπερ Λίγκα.
Ο 2ος δίνει μπαράζ με τον 13ο της Σούπερ Λίγκα .
Από τον 3ο μέχρι και τον 10ο οι ομάδες αυτές θα αγωνιστούν στην Σούπερ Λίγκα 2.
Ο 11ος και ο 12ος θα αγωνιστούν στη νέα Φουτμπολ Λιγκ (τρίτη κατηγορία).
Υποβιβάζονται στην Γ Εθνική οι 4 τελευταίες ομάδες.
 
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
 
ΣABBATO 24 ΝOEΜΒΡΙΟΥ-15.00
 
ΑΟΧ Κισσαμικός – Ηρόδοτος ( ΕΡΤ3)
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 25 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-15.00

Ηρακλής – Σπάρτη
Α Ο Τρίκαλα – ΝΠΣ Βόλος
Απόλλων Λάρισας – Αήττητος Σπάτων
Εργοτέλης – Πλατανιάς
Παναχαϊκή – Καραϊσκάκης
Αιγινιακός – Δόξα Δράμας
Απόλλων Πόντου – Κέρκυρα



Αφήστε το σχόλιό σας

trikalanews

©2020 Trikalanews from TNEWSGROUP

To trikalanews.gr χρησιμοποιεί cookies. Με την επίσκεψή σας συμφωνείτε με τους Όρους. Διαβάστε ΠερισσότεραΑποδοχή