Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Επιστροφή στις νίκες για τον Α.Ο. Τρίκαλα στο ντεμπούτο του Θωμά Γράφα στον πάγκο της ομάδας.
Χωρίς να ενθουσιάσει τους φιλάθλους της ομάδας, ο Α.Ο. Τρίκαλα, πρόσθεσε 3 βαθμούς στο ενεργητικό του, επικρατώντας με 1-0 στο Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων επί της Καλλιθέας για το πρωτάθλημα της Football League.
Λίγο πριν οι 2 ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου, ο Ζγκούρι, εκμεταλλεύτηκε την κάθετη πάσα που «τρύπησε» την άμυνα και σκόραρε απέναντι σε μια ομάδα που αναζητούσε το …0-0 με τον τρόπο που έπαιξε.
ΑΟ Τρίκαλα: Αποστολίδης, Πάνος, Χιντζίδης, Λεάντρο Πίντο, Βέρτζος, Μάκος, Τσιάρας, Σαχινίδης (85′ Ανδρεόπουλος), Γροντής (73′ Ν” Λουντούλου), Γιαννιτσάνης (78′ Ντακόλ), Ζγκούρι