Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Διατέθηκε η Γ΄ κατανομή ποσού 25 εκ. ευρώ από τους Κεντρικούς Αυτοτελείς Πόρους προς τους Δήμους.
Συνολικό ποσό ύψους 25 εκ. ευρώ από τους Κεντρικούς Αυτοτελείς Πόρους, διατέθηκε από την Κυβέρνηση μέσω της Γ΄ κατανομής σε όλους τους Δήμους της χώρας, για την κάλυψη λειτουργικών δαπανών των σχολείων τους.
Για τους Δήμους του Νομού Τρικάλων τα ποσά σε ευρώ είναι:
• Δήμος Τρικκαίων: 280.670
• Δήμος Καλαμπάκας: 71.880
• Δήμος Πύλης: 44.210
• Δήμος Φαρκαδόνας: 42.810
Ήδη ο Δήμος Τρικκαίων, προχώρησε στην κατανομή ποσού 280.248,99 ευρώ δίνοντας 138.124,99 ευρώ στην Α/Βάθμια Εκπαίδευση και 142.124 ευρώ στην Β/Βάθμια Εκπαίδευση