Συνελήφθη, σήμερα (02-11-2022) το πρωί σε περιοχή των Τρικάλων, από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφάλειας Τρικάλων, ένας ημεδαπός, σε βάρος του οποίου σχηματίστηκε δικογραφία για παραβάσεις της νομοθεσίας περί ναρκωτικών.
Ειδικότερα, μετά από κατάλληλη αξιοποίηση στοιχείων για κατοχή και διακίνηση κάνναβης από τον δράστη, οι αστυνομικοί διενήργησαν νομότυπες έρευνες στην οικία του και σε οικία συγγενικού του προσώπου, κατά τις οποίες βρέθηκαν και κατασχέθηκαν:
• ποσότητα ακατέργαστης κάνναβης, κλώνων και φύλων κάνναβης, συνολικού βάρους -605- γραμμαρίων,
• ποσότητα αποξηραμένης κάνναβης, συνολικού βάρους -126- γραμμαρίων,
• ποσότητα κατεργασμένης κάνναβης (σοκολάτα), βάρους -8,3- γραμμαρίων &
• -1- ζυγαριά.
Ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στον κ. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Τρικάλων.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.