Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Τα Τρίκαλα θα παραμείνουν τουριστικός προορισμός και …αύριο.
Μπορεί σήμερα να «ρίχνει» αυλαία ο 7ος «Μύλος των Ξωτικών», αλλά τα Τρίκαλα, χρόνια τώρα κατάφεραν να είναι τουριστικός προορισμός όλο τον χρόνο και όχι μόνο την περίοδο των εορτών των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς.
Το γεγονός ότι έχουν μπει στο «χάρτη» των σχολικών εκδρομών, των ΚΑΠΗ, του συνεδριακού τουρισμού αλλά και αθλητικών συναντήσεων, εξασφαλίζει τουρισμό όλη την περίοδο του χρόνου και δεν θα απουσιάσουν τα …τουριστικά λεωφορεία.
Αυτό που μένει στους αρμόδιους, είναι να συντηρήσουν με …πράξεις το «καλό όνομα» της φιλοξενίας, ώστε να παραμείνει ο Νομός με έξτρα εισόδημα σε μια δύσκολη οικονομική περίοδο που θα ακολουθήσει μετά τις γιορτές.