Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Στον Άγιο Ιωάννη Ροπωτού, διοργανώθηκε για 15η χρονιά από τον Μορφωτικό και Πολιτιστικό Σύλλογο Ροπωτού, τουρνουά Τάβλι, δηλωτής και σκάκι.
Στο τάβλι συμμετείχαν 25 άτομα, στην δηλωτή 23 και στο σκάκι πήγανε κατευθείαν στον …τελικό λόγω μόνο 2 συμμετοχών.
Στο τάβλι το κύπελλο πήγε στον Κώστα Καραδήμα, στην δηλωτή στον Θωμά Γκίκα και στο σκάκι στον Κώστα Κρούπη.
Το γεγονός ότι στους νικητές –ειδικά στην δηλωτή- δεν είναι ο πρώην Νομάρχης και πρώην Βουλευτής Ηλίας Βλαχογιάννης, σημαίνει ότι τελικά είναι ντεφορμέ ή ότι δεν τον ενημέρωσαν για την διεξαγωγή του τουρνουά;