Δεν σκόραρε αλλά δεν έ(Χ)ασε …

Επιστροφή του Α.Ο. Τρίκαλα από την Θεσσαλονίκη με βαθμό.

Στο «Κλεάνθης Βικελίδης», βρέθηκε σήμερα το απόγευμα ο Α.Ο. Τρίκαλα για να αντιμετωπίσει τον Άρη Θεσσαλονίκης για το πρωτάθλημα της Football League.

Μπροστά σε 10.000 περίπου θεατές, οι 2 ομάδες κακοποίησαν το ποδόσφαιρο και το τελικό 0-0 ήταν απόλυτα δίκαιο.

Στο 11΄η ομάδα των Τρικάλων έχει την ευκαιρία για την «κόντρα» αλλά το σουτ του Ζγκούρι από καλή θέση είναι για …προπόνηση τερματοφύλακα.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Γιαννιτσάνης επιχειρεί το σουτ αλλά η μπάλα φεύγει άουτ όπως και στο 30΄σε σουτ του Πάνου.

Η «κιτρινόμαυρη» εξέδρα ξεκίνησε την «μουρμούρα» για το θέαμα που είδε στο 1ο ημίχρονο και στην επανάληψη οι γηπεδούχοι «ζωήρεψαν».

Στο 51΄ο Αποστολίδης εξουδετερώνει κεφαλιά, 5 λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι ζητούν πέναλτι όταν σε σουτ η μπάλα βρίσκει το χέρι του Πάνου και στο επόμενο λεπτό ο Λεάντρο προλαβαίνει την τελευταία στιγμή να «αναχαιτήσει» αντίπαλο.

Στο 58΄ ο Μιλοσάβλιεφ απέναντι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα στέλνει με σουτ την μπάλα πάνω από τα δοκάρια στην πιο σημαντική φάση του αγώνα και ο προπονητής τον αντικαθιστά…

Οι γηπεδούχοι απειλούν στο 63΄με σουτ και την μπάλα να περνά λίγο έξω από την εστία και στο …96΄ήρθε η λήξη του αγώνα.

Author: trikalanews