Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Γιορτή σήμερα για όλη την Ελλάδα αλλά όχι και για τον …Ληθαίο ποταμό.
Δεν έχει λόγο να …γιορτάσει ο Ληθαίος ποταμός στα Τρίκαλα στην κατάσταση που εξακολουθεί να βρίσκεται.
Και φυσικά δεν μιλάμε για κάποιο απομακρυσμένο σημείο της κοίτης του, αλλά για αυτό που πλέον των Τρικαλινών, βλέπουν και όσοι επισκέπτες προς Μετέωρα, επιλέγουν να διασχίσουν την πόλη…
Η απόλυτη δυσφήμιση της πόλης εξακολουθεί να υφίσταται για τον απλούστατο λόγο, ότι δεν υπάρχει το μεράκι των αρμοδίων να έχουν «στολίδι» στην πόλη και προτιμούν να το έχουν ως αντιαισθητικό σημείο αναφοράς…