Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Σημαντική ημέρα η χθεσινή για την περιοχή του Ριζαριού.
Με απόλυτη ικανοποίηση υποδέχθηκαν χθες την ανακοίνωση της κατασκευής κόμβου στο Ριζαριό, τα Μέλη του νεοσύστατου Συλλόγου Νέων και Γονέων «Άγιος Γεώργιος» Ριζαριού.
Οι επίμονες προσπάθειές τους με αλλεπάλληλες επαφές τόσο με τους διοικούντες της Περιφερειακής Ενότητας Τρικάλων όσο και με τον Δήμο Τρικκαίων, απέφεραν «καρπούς» και πλέον ο σηματοδοτούμενος κόμβος θα γίνει σύγχρονος κυκλικός και θα βάλει τέλος στον «φόρο αίματος» στην περιοχή.
Ο δραστήριος Σύλλογος, κατάφερε παρουσιάζοντας πραγματικά περιστατικά τροχαίων ατυχημάτων με αριθμούς και ημερομηνίες, να πείσει τους αρμοδίους να κατασκευάσουν τον σύγχρονο κυκλικό κόμβο που αποτελούσε προτεραιότητα των στόχων του Συλλόγου που μόλις με 1 χρόνο «ζωής» κατάφερε να πετύχει ένα χρόνιο και δίκαιο αίτημα της συνοικίας.