Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Τα τροχόσπιτα μπήκαν στις αυλές των σπιτιών έτσι ώστε οι κάτοικοι να είναι δίπλα στα σπίτια τους και να εξυπηρετούνται εύκολα για τις ανάγκες τους.
Ένα τροχόσπιτο δόθηκε στην Φαρκαδόνα λόγω πολύ επείγουσας ανάγκης. Υπάρχουν και άλλες ανάγκες και ο Δήμαρχος Φαρκαδόνας Σπυρίδωνας Αγναντής, τόνισε πως γίνεται προσπάθεια να έρθουν και άλλα τροχόσπιτα στην κοινότητα αλλά και στις άλλες κοινότητες που επλήγησαν από τους σεισμούς.