Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Ο Εκπολιτιστικός – Μορφωτικός Σύλλογος Ροπωτού, πρωτοπόρος πάντα στις δράσεις του, και στους καλούς και στους χαλεπούς καιρούς, διοργανώνει την Κυριακή 1η Οκτώβρη την ετήσια αιμοδοσία.
Η αιμοληψία θα γίνει από τις 9.30 το πρωί έως τις 12.30 το μεσημέρι στο Κέντρο Υγείας Πύλης με τη συνδρομή της Κινητής Μονάδας Αιμοδοσίας Γ.Ν. Λάρισας
«Στα χρόνια που περνάμε αποτελεί πρόκληση η αλληλεγγύη μεταξύ των ανθρώπων» αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση, ενώ καλούνται οι κάτοικοι να συμμετάσχουν στην αιμοδοσία.