Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Με νίκη συνέχισαν οι κορασίδες του Ασκληπιού την πορεία τους στο πρωτάθλημα.
Μετά από ένα πολύ καλό παιχνίδι με αντίπαλο την ομάδα του Φιλαθλητικού Αμπελώνα κατάφεραν και πήραν τη νίκη με σκορ 0-3 απέναντι σε ένα δυνατό αντίπαλο.
Η ομάδα του Ασκληπιού, παίζοντας σοβαρά και με όπλο το πολύ καλό σερβίς δεν αντιμετώπισε προβλήματα, διατήρησε το ρυθμό που επέβαλε και στα τρία σετ και έφτασε σε μια ακόμη νίκη.
Τα σετ 14-25, 15-25, 15-25
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ Αμπελώνα (Μπεκιάρης): Γεροκώστα, Φώτου Χ, Παπακωνσταντίνου, Φράγκου, Ακριβούλη, Τσολάκη, Χρυσοβέργη, Ντίζε, Κοκκίνου, Χατζηαθανασιάδη, Φώτου Μ., Μπεκιάρη, Κοψαχείλη.
ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ (Βασίλεβα): Παπαθεοδώρου Ε., Κωστοπούλου Φ.(λ), Γεωργίου Η., Σκέμπη Β., Ταμπρατζή Α., Αναστασίου Σ., Κόκκαλη Σ., Γκιούρκη Α., Τζιουρτζώτη Σ., Βασδέκη Α., Φουτσιτζή Ε., Στεφάνου, Κολίτσα Α., Ταρατόρα Γ.(λ).