Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Στις 9 Νοεμβρίου η «φρέσκια» είδηση και 9 μέρες μετά το «σερβίρισμα» της …κατεψυγμένης.
Ήταν 9 Νοεμβρίου όταν το trikalanews.gr έφερνε στην δημοσιότητα την πρωτοβουλία του Δήμου Τρικκαίων να πει «ευχαριστώ» στους «αιμοδότες» της τοπικής οικονομίας, είτε Σπουδαστές και Φοιτητές, διοργανώνοντας εκδήλωση προς τιμήν των πρωτοετών της ΣΕΦΑΑ, της ΣΜΥ και του ΤΕΙ.
Μετά από …9 μέρες αυτή η είδηση, έγινε «δελτίο τύπου» από τον Δήμο Τρικκαίων και αναπαράχθηκε από τοπικά ΜΜΕ ως … «φρέσκια».