Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Ανακοινώθηκαν τα οριστικά αποτελέσματα του τοπικού προγράμματος CLLD/LEADER του ΠΑΑ 2014-2020, της ΠΕ Τρικάλων, από την ομάδα τοπικής δράσης ΚΕΝΑΚΑΠ Α.Ε.
Ο Δήμος Φαρκαδόνας, υπέβαλλε τρεις αιτήσεις -προτάσεις και εγκρίθηκαν για υλοποίηση οι δύο από αυτές.
Πρόκειται για τις αναπλάσεις πλατειών Νομής, Σερβωτών και Πετροπόρου με εγκεκριμένο ποσό 330.000 ευρώ.
Επίσης εγκρίθηκε η πρόταση για ψηφιοποίηση και ανάδειξη της φυσικής και πολιτιστικής κληρονομιάς του Δήμου Φαρκαδόνας με εγκεκριμένο ποσό 24.800 ευρώ.
Δεν κατέστη δυνατή η έγκριση της πρότασης για δημιουργία παιδικού σταθμού στο Δημοτικό κατάστημα Οιχαλίας.